Zábava pro děti v přírodě

7. 1. 2020 Od

Ano, opravdu je tomu tak. Pobyt v přírodě má pozitivní vliv nejen na děti, ale i na dospělé. Díky pobytu v přírodě se v člověku eliminuje stres a zlepší spánek. Jestliže hledáte inspiraci na venkovní aktivity pro vaše ratolesti, pak je rozhodně najdete v našem dnešním článku. Rozhodně jich nebude málo.
holky na poli tulipánů
Možná že i vás jako první napadne hra na honěnou či na slepou bábu. Možná jste jako malí také hrávali cukr – káva – limonáda. Příroda je také dělaná pro opičí dráhy, které můžete také vyzkoušet. Chybět určitě nesmí ani šplh po stromech nebo balancování na kamenech.
Vždy byste měli myslet na to, že nesmíte mít až přehnané požadavky na manuální schopnosti. Nikdy byste neměli být nároční na stylový program s obveselováním. Neočekávejte, že děti budou vždy pro každou hru nadšené a že se s vámi do všeho pustí bez reptání.
Pobyt v přírodě je naprosto skvělý pro dobití potřebné energie. Jedná se ale také o možnost, jak děti naučit alespoň něco málo o živočiších a také zákonitostech. Společně můžete hledat stopy zvířátek nebo postavit hnízdo. Samotní rodiče by také měli znát některé základní rostliny, o kterých by dětem měli něco povědět.
Je vhodné navštěvovat přírodu ve všech ročních obdobích. Nejen v denních ale také nočních hodinách.
Jestli je něco, co rozhodně v přírodě můžete zkusit, pak je to postavit věž. S dětmi si shromážděte větve a z nich poté vytvořte věž ve tvaru vatry. Můžete ji všelijak dozdobit.
Vytvořit můžete i zvonkohru nebo korále. Jsou k tomu potřeba šišky, kaštany nebo oříšky. Hodit se budou provázky a vodorovné klacky.
Nebo co takhle uplést věneček z pampelišek nebo sedmikrásek?
Během vaší procházky můžete nasbírat a natrhat lístky, které budou všech tvarů nebo velikostí. Z listů je poté možné vytvořit různé obrazce nebo zvířátka.
nesení dítěte
Pěkné je také malování na kameny. Pokud byste chtěli malovat hned v přírodě, bude nejlepší pořídit si barvy, které budou v potravinářské přírodě.
Těch možností, co dělat v přírodě je opravdu mnoho. Záleží jen na vás a vašich možnostech.