Brambořík, jemná květina zimy

17. 1. 2020 Od

Vánoce jsou za námi, ale zima ještě zdaleka nekončí. Připomeňme si léto, plné barev a zaměřme se na květiny.  I v zimě nám může zdobit parapet zvenku i zvenčí něžně krásný brambořík. Jeho srdcovité listy hýří barvami. Od bílých, přes světle i výrazně růžové až po žíhané či fialové.

Květina odekorovaná šiškami

Zimní kombinace

Venkovní parapet, balkón, terasu i zahradu oživíte zimní kombinací květin a darů přírody. Zkrášlíte ji venkovním (zimním) bramboříkem. Kvete od ledna do dubna a je mrazuvzdorný. Jeho jemná krása vynikne v kontrastu s robustním materiálem. Zasaďte ho do betonového obalu. Přidejte do květináče břečťan. Ten lehce splyne s listy bramboříku, které si jsou podobné. Celou koláž můžete doplnit o šišky, kamínky, kůru. Také je pěkná kombinace se zakrslými jehličnany. Vše podle vašeho vkusu a nápaditosti. Ven můžete dát i domácí variantu, ale až teplota neklesne pod deset stupňů.

Domácí aranžmá

Růžové i bílé lístky připomínající srdíčka jsou vhodné nejen k oslavě Valentýna, ale potěší každou duši, která už má dost zimního mrazivého a nevlídného počasí. A pokud je zkombinujete se stejně barevným vřesem, nic nepokazíte. Nemusíte si kvůli tomu kupovat ani nový květináč. Bohatě vám postačí větší hrníček, který už nepoužíváte, nebo hlubší miska.  Pamatujte však, že pokud chcete, aby vám kvetl co možná nejdéle, měli byste v místnosti mít maximálně 18 stupňů a nenechávat ho na přímém slunci. Tato květinka má ráda klidnější místo v polostínu.
Brambořík v květináči

Ozdoba na jídelním stole

Tato úžasně romantická květina vám bude dělat radost i ve váze. Pokud je stonek seříznut šikmo, vydrží stát ve vodě až 3 týdny a když snížíte teplotu v pokoji, tak ještě déle. Dozdobit můžete listy břečťanu nebo borovým chvojím.

 

Pověry říkají, že symbolizuje rozchod a všeobecně konec vztahu. Jiná však tvrdí, že by ho měli mít v ložnici všichni, kteří potřebují odehnat zlé sny, vyzařuje klid a pozitivní energii. Ke které se přikloníte vy?