Velký průšvih Facebooku! Jste v bezpečí?

19. 2. 2018 Od

V mladších generacích byste jen marně hledali člověka, který není na Facebooku zaregistrovaný. Dá se říci, že tato sociální síť je v dnešní době samozřejmostí. Málokoho by napadlo se zajímat, zda jsou informace, který vystavujeme volně na internetu v bezpečí. Po zjištění pochybení Facebooku se o takové věci však lidé zajímat začali. Čím se tedy Facebook prohřešil?
loga fb
Facebook je obviněn z toho, že využívá data uživatelů pro účely reklam, ze kterých má následně zisky. Navíc prý má sdílet informace s externími firmami. Kdybychom se měli dopodrobna zabývat touto problematikou, musela by místo jednoho článku vyjít celá kniha.
Je důležité si uvědomit, že jakékoliv informace, který na Facebooku sdílíte, jsou nenávratně na internetu a jen velmi těžko je odstraníte. Pokud na sebe napráskáte Facebooku téměř všechno, může se také stát, že toho z nějakého nepříjemného důvodu litovat. Nebuďte naivní a pamatujte, že méně je někdy více.
Facebook dokáže určit spoustu věci jen z toho, které stránky a příspěvky se Vám líbí. Jelikož technologie postoupily o obrovský krok dopředu, nemůžeme si být už ničím jisti. Nejen pro Facebook ale i pro ostatní sociální sítě platí, že byste si měli vytvořit opravdu bezpečné heslo. Také byste neměli všude používat stejná hesla, jelikož stránky bývají propojené.
ikony na tabuli
Co vše o Vás Facebook ví si může zjistit tak, že si ze svého účtu stáhnete veškerá data, která o Vás kdy Facebook zjistil. Pokud zjistíte, že toho ví více, než byste chtěli, doporučuji účet na Facebooku smazat. Problém ale tkví v tom, že smazání účtu může být opravdu obtížné a také to může trvat opravdu dlouho.
O těchto problémech vypovídal Mark Zuckerberg před americkým kongresem. Na těchto slyšeních se hned několikrát omlouval za činy, kterými se provinil proti svým uživatelům. Jen čas ukáže, jak to nakonec s Facebookem bude.