Štěchovické poklady

1. 3. 2018 Od

Pokud se řekne slovo „dovolená“, každý si pod tím představí něco docela jiného. Někdo se vidí zabořený v písku (možná i se skleničkou něčeho dobrého) a poslouchající šumění moře. Jiný se pachtí na nějaký kopec, aby se pokochal vyhlídkou. A někoho láká dobrodružství.
plánování trasy

§  Jestliže patříte do té třetí skupiny, pak jste možná přemýšleli o tom, že některou z příštích dovolených strávíte s detektorem v ruce a budete hledat vytoužený poklad.
Za jedním z nich nemusíte ani moc daleko. Vzhledem k tomu, že se toto místo nachází přibližně uprostřed naší republiky, bude sem mít každý docela blízko. O Štěchovicích už slyšel určitě každý. Je to místo, které je přímo synonymem slova „poklad“.
§  Ale to bylo ještě mnohem dříve, nežli se roznesla pověst, že právě sem nacisté ukryli
o   bedny plné zlata
o   dokumenty o zbraních v Německu
o   archivy, které měly být navždy utajené.
A aby toho nebylo málo, tak by mezi všemi těmito věcmi mohla být naprostá pecka. Přístupová hesla ke kontům ve Švýcarských bankách, které si tu založili vysoce postavení nacisté.
ostrůvek na řece

Místo, které má své kouzlo

Pokud nevěříte novodobým mýtům, pak můžete začít hledat jiné cennosti. Pokud se vydáte nad Štěchovickou přehradu, možná budete mít štěstí a narazíte na zlatou žílu.
§  Už od středověku se tu totiž dolovalo zlato.
§  A to je rozhodně spolehlivější informace nežli ta o věcech schovaných po druhé světové válce.
Dalo by se říci, že je to místo, kde najde svůj poklad každý, kdo o to bude opravdu stát. V devatenáctém století sem rád chodíval jeden z nejlepších světových skladatelů, Bedřich Smetana. Prý právě při pohledu na tuto nádheru se mu v hlavě zrodila symfonie Má vlast. O pár desítek let později tu našli trempové svůj ráj na zemi. Založili tu legendární osadu Ztracenka. Pokud budete hledat ideální místo na dovolenou, třeba ho najdete právě tady.