S betonovými ploty Hodonín se setkáte ve městech i na samotách

16. 9. 2020 Od

Kam se hodí toto řešení

Oplocení pozemku chaty či rodinného domu – nejčastější způsob je tento a setkáte se s ním ve městech i v malých obcích, v samotných centrech, i v okrajových částech a na samotách. Jeho hlavní výhodou je samozřejmě neprůhlednost a tím pádem jistá intimita před okolním světem. Částečně také chrání před povětrnostními vlivy, zvláště před větrem, prachovými částicemi z ulic a zplodinami z aut. Na pozemku může oddělit zahradu na jednotlivé segmenty, např. místo s kompostem, terasy a schůdky, svažitý terén, prostor pro skalničky, záhony atd.

omítka na zdi

Průmyslové stavby – v odvětví výroby a logistiky mnohdy rozhoduje jednoduchost, minimální komplikace a rychlé rozhodování. Nežli stavět stovky metrů dlouhé zdi cihlové vyzdívky, je mnohem snazší vztyčit pouze sloupky v dvoumetrových roztečích a vsadit mezi ně desky suchým zděním. Jde to i bez malty a lepidel, aniž by výrobek ztrácel na své pevnosti a životnosti.

Výběhy pro zvířata – pro chovatele domácích zvířat je betonový plot Hodonín Montáž MPC ideálním prostředkem pro zajištění jejich bezpečí a oddělení prostoru od ostatních částí pozemku. Materiál desek a sloupků včetně přidaných plastifikátorů pro zlepšení vlastností betonu není toxický, neuvolňuje žádné jedovaté látky do půdy a spodních vod a neublíží zvířatům ani při náhodném okusování či olizování. Zároveň je odolný vůči mechanickému poškození drápy či pařáty při snaze o podhrabání, přelézání a šplhání.

cihlová zeď

Zemědělství, lesnictví – výsadba dřevin (stromů, keřů) a užitkových či okrasných rostlin a květin vyžaduje určité pěstební podmínky, především dostatek slunce, závlahy, vlhkosti a také zabezpečení před nezvanými hosty. Těmi mohou být vandalové, lupiči, ale také divoká zvířata. Poměrně často se takto ohraničují pozemky, kde je nutné zajistit tzv. podhrabovou hloubku před lesní zvěří. Je-li oplocení dostatečně vysoké a zabezpečené, může odradit různá individua od ničení a krádeží.