Proč neopomenout pořízení vhodného zábradlí

16. 3. 2021 Od

Vše si dobře promyslete

Je nutné věnovat zvláštní pozornost výběru a montáži zábradlí. Zábradlí má především za úkol ochránit děti, starší lidi a také domácí mazlíčky před možností úrazu při použití schodů.

Volba způsobu nákupu zábradlí je již několik let rozšířená i o možnost zakoupení jednotlivých prvků v obchodních centrech pro kutily a s trochou fantazie, zručnosti a dílenského vybavení si lze například z dřevěných komponentů zábradlí zhotovit.

Mnohem bezpečnější volbou je nechat si ale tento velice podstatný prvek interiéru zhotovit odbornou firmou. Obzvláště lidé, kteří nejsou tak zkušení kutilové by neměli riskovat bezpečnost při chůzi po schodek vlastní výrobou zábradlí.

Osvědčená firma specializující se na tuto výrobu je schopná nabídnout výrobky vyrobené z vysoce kvalitních materiálů a vyrobené speciálně pro ty, kteří dávají přednost zábradlí i s montáži přímo doma, což je ta nejpohodlnější varianta.

žel.sch

Zábradlí pro tradiční, klasický i moderní styl bydlení

Nový způsob koncipování klasického i moderního stylu ve vybavení interiérů dalo podnět k rozšíření sortimentu materiálů pro výrobu zábradlí na schody a ke kombinaci zajímavých materiálů.

Hotové dílo potom spojuje zajímavý vzhled a hlavě funkčnost, bezpečnost a pohodlí při chůzi po schodech. Často se teď s vybavením řada lidí vrací k minulosti a na to samozřejmě reagují i výrobci schodů a zábradlí. Nejcennějším materiálem je v tomto případě osvědčené dřevo, které je snadno opracovatelné, příjemné na dotyk, cenově dostupné.

Stejně dobře se styl zábradlí umí přizpůsobit nejmodernějším a až futuristickým interiérům. Například skleněné panely, jednoduché a inovativní v kombinaci se sloupky z nerezové oceli, mohou vytvořit zajímavé řešení bezpečného používaní schodiště. Navíc sklo, jako materiál výborně propouštějící světlo, dokáže se správným osvětlením vytvářet neobvyklé vizuální efekty.

skleněné zábradlí

Oblíbenost minimalistického stylu v moderních domácnostech

Jedním z důvodů, proč je minimalistický styl jedním z nejoblíbenějších a nejoceňovanějších, je ten, že zejména při omezených prostorových rozměrech domu dává tento styl příjemný pocit pořádku a prostoru. Čisté linie a obvodové dispozice umožňují stylové vybavení a vnášejí do domu velkou vzdušnost. Proto se i schody a zábradlí umí přizpůsobit takovému stylu, a právě sklo je jedním z materiálů, které nachází v tomto stylu bydlení své místo.

Pro svou originalitu je v moderních interiérech také často používaným materiálem pro zábradlí hliník a nerezová ocel. Zvláště v kombinaci se železnými schody, které si mladí lidé volí do interiéru jako prvek, který dává obydlí určitý styl syrového a avantgardního vzhledu, je zábradlí z nerezové oceli velmi vhodné.