Největší český filmový festival FEBIOFEST!

17. 12. 2017 Od

Mezinárodní filmový festival je jedním z největších filmových festivalů a hned po MFF Karlovy Vary náleží mezi nejprestižnější v naší zemi. Febiofest se orientuje zejména na hranou tvorbu a celovečerní filmy. Od roku 2005 je jeho místem konání pražský multiplex Cinestar Anděl v Praze na Smíchově. Mezinárodní filmový festival pořádá Febiofest s.r.o. a prezidentem je Fero Fenič.
promítačka
 
Febiofest v číslech aneb kdy to vše začalo?
 
Mezinárodní filmový festival konaný v Praze byl založen roku 1993 a to zcela nezávislou filmovou a televizní tehdy společností Febio. Původně vše bylo pod názvem Mezinárodní přehlídka nezávislého filmu, televize a videa. Vedoucí osobou od samého počátku byl Fero Fenič a též Pavel Melounek. První ročník se konal jen v jednosálovém kině Euroklubu. O rok později bylo jeho konání uskutečněno i na Slovensku. Za několik let návštěvnost festivalu ve dvou zemích, tj. v České a Slovenské republice stoupla o úctyhodný počet a to více jak sto tisíc návštěvníků.
 
Letošní jubilejní 25. ročník
 
Každoročně Febiofest láká a přitahuje čím dál více návštěvníků, filmových nadšenců i amatérů. Stejně tak lapí do svých filmových sítí v rámci publika všechny věkové kategorie a podněcuje zájem domácí kritiky i tisku.
 
Již po dvacáté páté se uskuteční filmový festival Febiofest a jako každý rok, i ten letošní bude ve znamení těch nejlepších filmů z prestižních festivalů celého světa, jako jsou například oceněné snímky z Berlína, Cannes, Benátek i Toronta a mnoha dalších kvalitních tzv. áčkových festivalů.
 filmové role
Letošní rok se tak může pochlubit nabídkou více jak sto šedesáti celovečerních filmů v patnácti sekcích. V Praze z toho bude více jak na čtyři sta padesát projekcí. Do dalších regionů České republiky se filmová přehlídka vydá koncem března a v průběhu dubna. Snímky jsou zejména promítány v české premiéře.
 
Cílem festivalu je zkrátka udělat maximum pro diváka! V rámci posledních let Febiofestu bylo uvedení filmů osobně věhlasnými osobnostmi a tvůrci, jako jsou například Nanni Moretti, Geraldina Chaplin, Roman Polanski, Claudia Cardinale a další slavná jména.
 
Jen v loňském roce na Febiofest zavítalo více jak šedesát tisíc návštěvníků a festival prezentoval celkem sto padesát pět snímků z padesáti pěti zemí.
 
Po skončení festivalu vždy vybrané snímky právě putují do dalších měst a jsou překročeny v tomto směru hranice i na Slovensko. Nejen tak filmoví příznivci v Praze si mohou užít filmové snímky.