Kde zaparkovat?

18. 12. 2017 Od

Člověk je zkrátka v některých situacích bezmocný. Tyhle pocity zná převážná většina řidičů z velkých měst, kteří nemají to štěstí a nejsou majiteli garáže. Odněkud se vracíte, máte auto naplněné zavazadly nebo se vracíte s taškami plnými nákupu. Jedete autem, tudíž nákup nemusíte nosit v ruce, tak si to alespoň představujete, ale co v případě, že nenajdete parkovací místo v blízkosti vašeho domu? Popadnete tašky do ruky a nákup domů stejně donesete. Nezřídka se stává, že jste totiž nuceni parkovat až několik bloků od místa bydliště.
značení parkování
V důsledku toho, že přibývá stále více automobilů je nasnadě, že místa na parkování se hledají stále hůře. Bohužel k této nepříjemné a těžko řešitelné situaci přispívají ještě někteří bezohlední řidiči. Například svým vozidlem zaparkují tak nešikovně, že zaberou parkovací místo, které by rozměrově stačilo pro dvě vozidla. Výjimkou není ani odstavený nepojízdný vrak, který místo na parkování může blokovat klidně i několik týdnů. O bezohledných řidičích, kteří jsou schopni zaparkovat na místech určených pro invalidy, je snad lepší se nešířit vůbec.
vícepodlažní parkoviště
Co s tím? Vyřeší vše parkovací zóny?
Někteří řidiči parkovací zóny zřejmě uvítají. Budou mít jistotu, že v místě svého trvalého bydliště a pokud budou vlastníky parkovacího oprávnění své místo na zaparkování najdou. Vykoupeno to bude ovšem poplatkem za vydání parkovacího oprávnění, ten si stanoví jednotlivé úřady městských částí. Kontrolu parkujících vozidel bude provádět městská policie.
Pro řidiče, kteří ve městech s parkovacími zónami nebydlí a přijedou jen na nákupy nebo za kulturou bude nejlepším řešením využití záchytných parkovišť na okrajích města. Záchytná parkoviště jsou umístěna tak, aby byla v dosahu veřejné dopravy. Na záchytných parkovištích naleznete parkovací automaty s ceníkem. Nezapomeňte si uschovat parkovací lístek.