Koupelnám pro seniory věnujte zvýšenou pozornost

15. 12. 2017 Od

Bezpečnostní prvky v koupelně, rozmístění a volba jednotlivých komponentů se v případě lidí s omezenou pohyblivostí a sníženou fyzickou zdatností musí přizpůsobit jejich požadavkům. Současný trend bohužel směřuje ke stoupajícímu počtu mladých lidí, kteří do této kategorie lidí spadají. Roste počet obézních lidí v produktivním věku, mnozí tráví většinu času sedavým zaměstnáním a jejich stravovací návyky jsou často přímo katastrofální.
Věnujte proto mimořádnou pozornost opěrkám a madlům. Mimochodem, i zdraví lidé uvítají šikovné madlo při výstupu z vany na kluzkou podlahu.
Lidem špatně pohyblivým dělá značné potíže právě výstup z vany, z tohoto důvodu je vhodnějším řešením sprchový kout. Vanička sprchového koutu je nízká a uvnitř sprchovacího prostoru by nemělo chybět ergonomické madlo a sklopné sedadlo.
modré doplňky

Protiskluzná dlažba i vanička

Vanička sprchového koutu může být pro maximální pohodlí montována v jedné rovině s podlahou a rozhodně nic nezkazíte, jestliže se zaměříte na kvalitní povrch s protiskluznou úpravou. Protiskluznou úpravu by měla mít i koupelnová dlažba. Pokud se přece jen rozhodnete pro vanu, i pouhé zvedání se z vany ze sedu do stoje působí obtíže zejména obézním lidem a těhotným ženám. Ostatně, i krátkodobá nemoc vás může oslabit natolik, že se takového madla rádi chopíte.
luxusní koupelna

V nemocnicích se pacientům přizpůsobují sprchy i toalety

Starým lidem dělá potíže i nízko posazená toaleta. Špatně se z ní zvedají. Možná jste podobnou zkušenost prožili po operačním zákroku v nemocnici, tam bývají pro pacienty instalované toalety tak, aby se z nich zvedli snadno sami a pomohli si k tomu madlem umístěným poblíž. Optimální výška záchodové mísy od podlahy by měla být alespoň 46 cm.
černá sprcha

Záchodové prkénko

Záchodové prkénko s pozvolným sklápěním je řešením pro domácnosti s malými dětmi nebo seniory, prudký pád klasického těžkého plastového nebo dřevěného prkénka na prsty není nic příjemného a malým dětem to může dokonce zlomit jejich drobné kůstky.