Na co účinkuje ženšen

27. 11. 2021 Od

Když se budeme bavit o účincích ženšenu, v zásadě neuděláte chybu, když napíšete, že působí na všechno. Odtud také pramení název „Všehoj ženšenový“

Tvar kořene

Všimli jste si někdy tvaru kořene ženšenu? Připomíná lidské tělo, nahoře je kulatá hlava, následuje tělesný korpus a pod ním jsou rozvětvené dolní končetiny. Příroda nám tak napovídá, že léčí komplexně, a že jej lze využít pro prevenci i léčbu na všechny neduhy, včetně oblasti sexuality. Můžete jej využít jako antidepresivum, pro zlepšení imunity, trávení, na neurologické obtíže, zánětlivé choroby a jako podpůrný prostředek při onkologické léčbě.

kořen ženšenu

Nízká erekce, libido a neplodnost – jsou jednou ze současných civilizačních chorob a potýkají se s nimi muži i ženy. Partneři se tak dostávají do problematických a často i neřešitelných situací, které řeší rozchodem, a přitom může být účinná pomoc díky ženšenu a dalším adaptogenním bylinkám, jako je Maca peruánská nebo Rozchodnice růžová či Ashwagandha na dosah ruky.

divoký ženšen

Jak jej dávkovat

Interakce se syntetickými léky – látky obsažené v ženšenu mohou zasahovat i do působení některých léků, např. na srážlivost krve, antidepresiv, léků pro diabetiky a dalších. Užíváte-li pravidelně syntetická léčiva, měli byste se nejprve poradit s vaším lékařem, který by měl užívání adaptogenních bylin, a tedy i ženšenu, rozumně korigovat a především vám vše potřebné vysvětlit.

Kofein – nedoporučuje se obecně užívat adaptogeny současně s kofeinem či theobrominem, tedy s kávou, černým a zeleným čajem, kolovými nápoji, guaranou a do jisté míry i s kvalitní čokoládou a kakaem. Adaptogeny zesilují jejich účinnost, což může vyvolat i nepříjemné stavy psychického podráždění. Naopak můžeme ženšen doporučit při odvykání závislosti na kofeinu, neboť na rozdíl od něho upravuje hormonální dysbalanci a zároveň organismus přirozeně stimuluje. Kofein totiž vyplavuje do krve příliš mnoho stresových hormonů a tím vlastně onu dysbalanci vyvolává.