Manželské a partnerské poradenství

18. 10. 2021 Od

V každém dlouhodobém vztahu se občas vyskytnou určité problémy, které je třeba řešit. Můžou to být neshody ohledně výchovy dětí, rozdílného pohledu na život, rozdílných hodnot, nedorozumění kvůli komunikace, ale i nevěry, násilí či psychické týrání. Mohou to být samozřejmě i další problémy, které partnery trápí a se kterými si sami nedokážou poradit.

partnerské problémy

Pokud jste se vyskytli ve vztahu s partnerem v situaci, která je pro vás náročná, ztrácíte se v tom a potřebovali byste někoho, kdo by byl nestranný a pomohl by vám se na celou situaci podívat s nadhledem a ukázal vám i jiné možnosti řešení, tak se neváhejte obrátit na odborníka. Pokud se obrátíte na partnerskou poradnu Praha, tak získáte odborníka, který s Vámi bude na daném problému pracovat.

psychoterapie

Rozhodně se nebojte na odborníka obrátit i v takových situacích, jako je rozvod. A to hlavně v případě, zda máte i děti. Je velmi důležité, aby v takovém případě rozvod probíhal poklidně aby dítě touto nově vzniklou situací nebylo zbytečně traumatizované.

Pokud se partneři sami nedokážou domluvit na péči o dítě, tak je dobré, když vyhledají odborníka, který jim pomůže se na věc podívat z jiného úhlu a připomenout jim, že jsou hlavně i rodiči dítěte a oba mají na dítě stejná práva. Při rozvodech mohou být partneři v ostrém konfliktu a pomocí dítěte se mohou snažit ubližovat tomu druhému. V takových případech je rozhodně doporučeno vyhledat partnerskou poradnu. Rozhodně není selhání, jak si mnozí myslí, se obrátit na odborníka. Ti jsou tu od toho, aby vám pomohli, pokud si už nevíte rady. Někdy postačí jen jedna konzultace a vy si díky nadhledu poradce a rozhovoru s ním už následně dokážete vyřešit daný problém. Někdy bude potřeba delší spolupráce. V dnešní době je už velmi snadné si najít odborníka, který vám bude sympatický a jeho přístup vám bude vyhovovat. Tak se nebojte a vyhledejte si manželskou a partnerskou poradnu.