Kultura, která se překvapivě stále drží

22. 2. 2019 Od

Ještě před pár lety by nikdo neřekl, že kulturní atrakce jakou je kino, bude stále existovat. Není to totiž tak dávno, co se téměř vytratily video půjčovny. Ono se není čemu divit, když existují vymoženosti jako internet, na kterém můžeme sledovat filmy kdykoliv chceme.

Uplynulo ovšem několik let a kina po republice stále stojí a nevypadá to, že by se chytstala každou chvílí zkrachovat.

 pražená kukuřice

V tomto ohledu se lidé ukázali úplně jinak, než se čekalo. Kino sice nemá každý den úplně narváno, ale jen málokdo odolá premiéře svého oblíbeného filmu nebo té výborné atmosféře, která dodává na prožitku a kterou pravděpodobně doma nezažije. Filmy, které vychází jsou navíc pro všechny velmi atraktivní, ať už svou originalitou nebo roztoucí přitažlivostí sci-fi a fantasy filmů.

 promítačka filmů

Těžit se dá také z faktu, že na film nejspíše nepůjde člověk sám a obvykle má nejméně jednoho společníka. Je to také skvělé místo pro první schůzky. Například také hororové filmy zde nabírají úplně jiné obrátky. Zvukové efekty, nervozita v celém kině a vystrašení sousedi, temnota okolo, to všechno tvoří efekt, který pro tento žánr filmu velmi dobře funguje a opět je velmi časté, že zrovna na horor půjde větší skupinka lidí, kteří se rádi bojí.

 

Jednou z výhod vidět film zrovna tady je, že se vždycky naskytne možnost shlédnout tady premiéru daného filmu. A kdo se nechce ostatním chlubit, že konkrétní film viděl jako první? A pro skalní fanoušky nějaké série je tohle prostě vášeň, která trvá.

 

Nelze také opominout skutečnost, že všechna kina těží zároveň z občerstvení, které nabízí. Jen málokdo odolá té vůni popcorn, která ho při vstupu praští do obličeje a kdo by si k této lahodě nedopřál také nějaký ten nápoj, aby neměl sucho v puse? Ceny jsou většinou docela velké, ale každý si řekne, že je tady přece jenom jednou za čas a tak si přece jen chce taky něco dopřát.