Klíč ke spokojenému životu

25. 3. 2019 Od


Komukoliv se může v životě objevit moment, ve kterém se cítí naprosto bezmocný. Připadá mu, že už není kudy kam a že jeho cesta v životě už tak nějak nemá smysl. Někdo by tento stav nazval depresí, jiný zase chvilkovým zaváháním. Vy sami to můžete brát jako životní zkoušku a překážku, která musí být překonána a to Vámi samotnými.

seběvědomá žena

Život není procházka růžovým sadem. Vždy se najdou momenty, které jsou temné a nepříjemné, ale na druhou stranu jsou tady také momenty, při kterých se v našich tělech probouzí endorfiny a štěstí z nás srší na všechny strany. A na tyhle chvilky je dobré si v těch složitých časech vzpomenout.

Nenechte pochmurnost, tlak od okolí a ten nepříjemný pocit bezmoci, aby Vás porazil a zametal s Vámi jako s koštětem. Každý člověk je výjimečný, ač to zní jako klišé. Můžeme se rozhodovat sami za sebe, být sami sebou, což také znamená, že naši cestu životem si volíme sami.

Ano, to je ta odpověď na všechny nepříjemné časy – my sami jsme tvůrcem svých osudů a to, co se rozhodneme dělat, jakým způsobem, jak o tom všem budeme uvažovat a přemýšlet, určuje také, jak se naše cesta bude dále utvářet.

Představte si například situaci, kdy se vyskytnete s partnerem nebo kamarádem na nějakém večírku. V jeden moment nastane chvíle, kdy se z nějakého důvodu se svým doprovodem pohádáte a najednou je všechno doslova „na nic“. A z celého večírku se stává Vaše osobní dilema a topení se v myšlenkách na to, jak jste naštvaní a jak se chcete bavit, ale nemůžete, protože by to nebylo správné, a navíc nemáte s kým, protože jste zkrátka zůstali sami a čekáte, až se s doprovodem usmíříte. O nějakou omluvu, či usmíření se následně pokusíte, ale druhá strana o to nestojí. A v tuto chvíli nastává čas, kdy si musíte uvědomit, že jste na tomhle večírku proto, abyste se pobavili, užili si to a odreagovali se od vnějšího světa. Nenechte si celý večer zkazit tím, že se snažíte spravit něco, co prostě v ten daný večer nejde. Buďte tam sami za sebe a užijte si tu akci sami za sebe, buďte šťastní se svým vlastním já a nenechte negativní svět okolo to zničit.
pozitivní tabulka

A nyní si zmíněný „večírek“ převeďte na život a celý tento proces aplikujte, dostanete recept na to, jak můžete fungovat a oprostit se od problémů, které nemůžete vyřešit. Naučte se být spokojeni sami se sebou a polovina Vašich problémů se rozplyne.