Způsoby jakým využít zázračný kokosový olej

18. 7. 2020 Od

Kokosový olej je doslova zázračný, je velice variabilní a v domácnosti pro něj najdete hned několik využití. Využití bio kokosový olej nalezne nejenom v gastronomii, ale i kosmetickém nebo farmaceutickém průmyslu. Kokosový olej je doslova všelék, pojďme se tedy podívat, jak ho využít ku prospěchu u nás doma.

Proč vůbec zajít do obchodu pro kokosový olej?

kokosový ole

Ještě předtím, než se hlouběji ponoříme k jednotlivým způsobům jeho využití, pojďme se podávat na jeho účinky. Věděli jste například, že i takový kokosový olej můžeme zařadit mezi superpotraviny? Jeho pravidelná konzumace pomáhá podporovat přirozenou obranyschopnost organismu a imunitní systém. Oproti panenskému olivovému oleji má ten kokosový vysoký kouřový bod, díky němuž ho mžeme bez obav používat na smažení nebo pečení, aniž bychom se museli obávat rakovinotvorných látek způsobené nesprávnou tepelnou úpravou. Příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi a je skvělým pomocníkem při redukci hmotnosti. Dokonce pomáhá při bolesti kloubů nebo dokáže utlumit suchý dráždivý kašel a bolavý krk.

  1. Pomocník při hubnutí

úbytek váhy

Jak už bylo nastíněno v předcházejícím odstavci, kokosový olej je skvělou variantou při dietách. I když v tomto případě je jeho konzumace trochu na pováženou, smažených a nezdravých pokrmů bychom se měli vyvarovat. Ideálně ale poslouží jeho zemitá chuť do salátů nebo zdravých moučníků.

  1. Vaření zdravě

Kokosový olej má tu výhodu, že je velice variabilní. Připravit se s ním tak dá nespočet pokrmů. Sladké, slané, zkrátka téměř do každého receptu, který v kuchařce objevíte. Kokosový olej rozhodně není jenom výsadou pečení, jak se mnoho lidí mylně domnívá. Jeho netypická chuť ještě vynikne v kombinaci s česnekem, bylinkami nebo chilli. Jen se nesmíte bát alespoň trochu experimentovat.

  1. Péče o pleť

Došlo vám zrovna vaše oblíbené odličovací mléko? Žádný problém, stačí sáhnout po kokosovém oleji, který dokáže vykonat podobnou službu.