Za bazén čistější

15. 11. 2018 Od

Jakmile se stanete majiteli venkovního bazénu, zjistíte, že se do vás na základní škole snažili nahustit spoustu věcí, jež s tímto souvisí. A vy jste si přitom vždycky mysleli, že nic z toho v životě důležité není. Jak jste se tehdy jenom mýlili!
Voda v bazénu, ona známá H2O, totiž sama o sobě čistou zůstat nechce. A vám tak nezbývá, než se stát na tu více a tu méně stará kolena učiněnými alchymisty.
kluk ve vodě
A tak do této vody nasypete kdejaký přípravek, který do této dodá chlór, tedy prvek označovaný zkratkou Cl, a čekáte, co bude. Jistě, jako byste slyšeli slabé úpění mikroorganismů, hlavně řas, ale ani v tuto chvíli vám nepřipadá bazén dost vhodný na to, abyste do něj hupnuli a v praxi si v něm vyzkoušeli Archimédův zákon.
Vezmete tedy nějakou tu síťku a nabíráte do ní to, co v onom bazénu plave, využívaje zákon o zachování hmoty, a to v podobě toho, že větší mechanická nečistota nemůže prostě proniknout daleko menšími otvůrky. Pak je to lepší, ale pořád to ještě není ono.
A nakonec tak zjistíte, že pomůže už snad jedině proces zvaný filtrace. To, čím jste jako malí oddělovali tekutinu od mechanických nečistot v učebně chemie. Jistě, nemáte tu skleněný trychtýř a v něm jemný filtrační papír, ale to v tuto chvíli není na škodu. Protože filtrační systém dokáže hravě fungovat i bez tohoto.
jóga ve vodě
Profiltrujete vodu a je líp, ovšem ještě pořád tomu něco schází. Chtělo by to možná podniknout něco jako luxování. Jenže na dně, pod vodou?
A proč vlastně ne? Vždyť přece jde o obyčejné využití rozdílného tlaku vzduchu a s tím souvisejícího sání a je to.
A tak učiníte i toto, pomocí bazénového vysavače, a za chvíli už je i ta nečistota ze dna nenávratně pryč.
A konečně je bazén takový, jaký si ho představuje snad každý. Plný průzračné vody, v níž je přímo radost se smočit. A stačilo vlastně jenom vybrat si to nejlepší, co k bazénové tématice patří.
A nejste-li hloupí, . To nejlepší, co vlastně chápete díky docela obyčejnému základnímu vzdělání. Co vám vtloukali do hlavy už na základce. Za dob, kdy jste si při tom v duchu říkali, že tohle se nemá vůbec smysl učit. Protože k čemu jsou jenom tyto poznatky vlastně dobré, že?