Od klokanů po operu

25. 12. 2018 Od

Austrálie je zemí přírodních ojedinělostí a opravdu zde není nouze na zajímavá místa. Za návštěvu určitě stojí hlavní město Canberra. Plno lidí si ovšem myslí, že kapitálem je Sydney, to je ovšem omyl. Canberra vznikla vyloženě za účelem hlavního města, neboť se nemohli místní obyvatelé domluvit, které město by mělo být to hlavní, když získali nezávislost na Británii. Zajímavostí je určitě i to, že původními obyvateli byli zločinci vyvezeni z Evropy. Nicméně dnes už je tato země opravdu soběstačná a jedna z nejoblíbenějších destinací pro surfaře.
klokan s mládětem

Jaké památky tedy určitě nevynechat?

· Státní operu v Sydney – pravděpodobně ji zná už každý na tomto světě, ale fotografie ze schodů nesmí chybět ani ve Vašem plánu cesty.

· Velký bariérový útes

· Uluru – což je ráj pro nadšené horolezce

· Harboure bridge

Z měst je to pak bezesporu Sydney samotná. Toto město v sobě skýtá hned několik zajímavých míst a památek. Je to město v Austrálii největší a opravdu nikdy se tu nebudete nudit. Za navštívení stojí určitě Sydney Tower, ze které máte nádherný výhled na celé město a za dobrého počasí i jeho okolí. Je zde také vyhlášená Bondi Beach, která je opravdu snem pro každého surfaře. Nezapomeňte navštívit ani místní zoologickou zahradu, ve které můžete vidět koaly a klokany. Tedy zvířata, která jsou pro tuto zemi tak typická.
opera v Sydney

Jestli jste nadšenci do sportu, tak jste tu také na správném místě. Hraje se tu především kriket nebo rugby. Toto město opravdu nikdy nespí a v centru se nachází hned několik barů a klubů pro Vaši zábavu ve dne v noci.

Z přírodních památek stojí také za návštěvu tropický prales Daintree, který je považován za nejstarší na světě. Plno dalších zajímavostí o Austrálii najdete na: .

Rozhodně si s sebou nezapomeňte zabalit kvalitní opalovací krém a sluneční brýle. Ozonová díra je zde opravdu blízko a hrozí, že budete vystaveni přímému UV záření, které Vám může způsobit rakovinu kůže a další postižení těla.