Skoncujte se zeleným zákalem bazénové vody

2. 9. 2018 Od

Určitě to znáte. Zelený povlak a velmi negativní zabarvení vody v bazénu. Co je příčinou takového stavu vody v bazénu, která má být jinak průzračně čistá? Nejčastěji je to přítomnost řas nebo jiných organismů, které mohou za to, že voda se zabarví. Někdy přitom může jít o odstíny, které jsou sami o sobě velmi nezdravé. Teď si představte situaci, kdy byste se v takové vodě chtěli opravdu koupat. Bylo by to nejenom nepříjemné, ale také byste tím ohrožovali své zdraví. řasy totiž mohou vyvolat alergické reakce, které samozřejmě nejsou ničím pozitivním. Co tedy můžete udělat pro to, abyste se řas a jiných závadností zbavili?

řasy

Řešením jsou speciální přípravky

Když se rozhodnete pro boj s těmito živými organismy, můžete zvolit hned několik cest. K dispozici jsou totiž jak klasické přípravky proti řasám, které tyto organismy hubí standardními účinnými látkami, tak můžete volit i další, často velmi speciální a netradiční způsoby, jak s řasami zatočit. Všechno je to otázka toho, co všechno jste schopni připustit a také toho, co si můžete dovolit.

Otázka peněz i vašeho zdraví

Je zřejmé, že přípravky, které se využívají k hubení organismů tohoto typu, nejsou příliš zdravé ani pro lidskou pokožku. Proto je dobré znát určitá pravidla, která platí, když se rozhodnete bazén čistot tímto, mnohdy agresivním, způsobem:

  • Nevystavujte se vlivu hubících přípravků po aplikaci = nebudete se koupat ihned po tom, co chemikálie vylijete do vody
  • Volte takové preparáty, které nebudou zdraví škodlivé = negativním vlivům na vaše tělo můžete předejít tak, že budete kupovat hypoalergenní látky
  • Prostředky aplikujte správným způsobem = je nutné dodržovat přesné pokyny k aplikaci, které jsou předepsané

tráva

Je skvělé mít vodu čistou a koupat se v krásně čistém bazénu. Je však dobré předem vědět, co je nutné udělat pro možnost se v oné krásně čisté vodě skutečně koupat. V tomto případě to znamená hubit organismy speciálními prostředky.