Rychle zhubnout není rozhodně těžké

28. 12. 2018 Od

To se zkrátka jednoho dne rozhodneme, že už to takto dál nepůjde. Zadýchat se do malého kopečku, a to vůbec nemluvě o těch pár schůdcích, které vedou k našemu domovu, to všechno a možná ještě víc bude hovořit absolutně za vše. Je čas s tím naším tělem něco udělat. Nebudeme si nalhávat, že existuje tak moc diet a různých redukčních metod, že se v tom člověk těžko vyzná. Některé ale mají mnoho společného, snadno se zhubne, ale horší je si pak naše křivky udržet. Možná bychom měli zapátrat, jak pokračovat dál po skončení nějakého režimu, který nám pomohl.

klíčky

  1. Přestat se stresovat bude rozhodně na místě. To totiž neprospívá ani při držení diety, poté jdou kilogramy velmi pomalu dolu a mnozí to bohužel vzdávají, jelikož vůbec netuší co se děje s jejich tělem.
  2. Vše začíná v hlavě. My se musíme rozhodnout, že to takto chceme a především, že to podstupujeme pro sebe. Podle toho, jak my sami sebe ohodnotíme a přijmeme se, tak podle toho se dostaví výsledky. Mnohdy můžeme být překážkou sami sobě. Je čas se uvolnit a pozvolna začít. Přestat si vyčítat každé sousto navíc.
  3. Jídlo není nepřítel, po kterém se jen tloustne a není nám dobře. Musíme se naučit potravu rozlišovat a také ji různě a vhodně kombinovat. Výsledky se dříve nebo později zajisté dostaví.
  4. Je lepší vsadit na nižší příjem sacharidů a zařadit více bílkovin do stravy. Proteinová dieta je na tomto základě postavena a skutečně přináší výsledky. Zde totiž redukce váhy probíhá na principu úbytku tukových zásob a zachování svalů.
  5. Je třeba přidat pohyb a začít se dá malou vycházkou, která přinese později skutečně skvělé výsledky, kdy se nebudeme cítit tolik unavení a vyčerpaní.
  6. Hubnutí není nikdy za trest, a kdo to takto vidí, měl by přehodnotit svůj postoj. I v tomto se dá nalézt spoustu nových zážitků, objevovat nové chutě a tvořit zajímavé a zdravé recepty.

okurka

Když se naučíme dodržovat správné principy, pak zvládneme si udržet i naše skvělou postavu.