Nosič kol na tažné zařízení je ze všech nejpopulárnější

20. 6. 2020 Od

Nosiče jízdních kol, upevňované na tažné zařízení, mohou některé zájemce odradit vyšší cenou ve srovnání s řešením ukotvení bicyklů na střeše nebo na zadních dveřích. To je ovšem jediné mínus této technologie, cílem výrobců totiž bylo nabídnout zákazníkům systém s jednoduchou obsluhou, bezúdržbový, s možností vozit na autě až čtyři kola o vyšší hmotnosti, např. silniční či horská elektrokola. Proč je tedy výhodnější investice právě do tohoto typu?

cyklostezka u silnice

Vhodný typ i pro nezkušené řidiče

Každý, kdo absolvuje řidičský kurz a získá oprávnění řídit motorové vozidlo, toužebně očekává svou první jízdu se svým, anebo alespoň s vypůjčeným vozem. Může to být jízda na dovolenou, nebo jen pouhá vyjížďka na nákup či do přírody. Řízení však vyžaduje mnohaletou praxi a ne vždy jsou okolnosti silničního https://knihy.abz.cz/obchod/pravidla-silnicniho-provozu provozu a povětrnostních vlivů příznivě nakloněny, a teprve tehdy může dojít k obtížným situacím, které nebylo možné nacvičit v autoškole. Nosiče kol na tažné zařízení představují právě pro začátečníky značnou výhodu, nemají totiž prakticky žádný vliv na jízdní vlastnosti, ať už jde o poryvy větru nebo problém s průjezdem či parkováním v nízkých prostorách.

horské kolo

Další výhodou je jednoduchá montáž, ušetříte si fyzickou námahu a případný pád kola na vozidlo, což se může stát u nosníků umístěných vysoko na střeše. Na střešní držák s bicykly za jízdy nevidíte, což vyžaduje občasné zastávky a alespoň vizuální kontrolu nákladu.

Dodržíte-li maximální nosnost povolenou pro kulový čep, můžete převážet i těžší kola, s nimiž by byl na střeše problém. Ale hlavně je nebudete zdvihat až nad hlavu, ale pouze několik centimetrů nad zem. Zároveň se snadno dostanete do kufru (nosič je možné sklopit), a tak plně využijete kapacitu úložného prostoru svého vozu, což je důležité zvláště při cestování na dovolenou a na delší vzdálenosti.