Dovolená trochu jinak

10. 2. 2020 Od

Internet hýbe světem, spousta nabídek k dovoleným v střediscích, kde budete moci odpočívat a zrelaxovat se při nejlepším s koktejlem v ruce, na lehátku a ještě lépe u soukromého bazénku, který patří jen k vašemu rezervovanému apartmá.
palmy, loď, ostrůvek, voda, oceán, moře
Ale už jste někdy přemýšleli nad improvizací a výletem někam, kde to neznáte, bez chytrých vymožeností a jen s vašimi vlastními zkušenostmi? Taková dovolená se dá udělat i zcela bezpochybně ve vašem nejbližším okolí. Vzít stan není problém, pak potřebujete správnou výbavu do lesa a vydat se klidně i do nejbližšího kempu, kde si zařídíte místo někde dál od všech lidí, protože bez povolení ke stanování a přespávání pod stanem v dané lokalitě to těžko půjde.
Ale není to jen dovolená pod stanem. Dovolenou jen tak bez elektroniky nebudete mít, ale s omezenými možnostmi to půjde. Horské chaty jsou obvykle situovány tak, abyste měli kolem sebe dostatek možností k výletům. Za podívání stojí krajina během léta v Alpách, samozřejmě na místech, kde si spíše užijete sluníčka, než abyste strávili dny v mlze.
Dovolená má být od toho, abyste ulevili svému tělu, nestresovali se, proto je třeba vybírat si taková místa, která jsou pro vás přínosem klidu. Vypněte mobily, zařiďte si stravu na několik dní v resortu, který je daleko od civilizace, a vydejte se lenošit, přeci jen to pomůže vám i vašemu psychickému zdraví.
Pokud se vám nechce opouštět dům, přesto ale sníte po dovolené v klidu, stačí k tomu mít zahradu v klidné části, postavit si na ní stan a chovat se, jako kdybyste stanovali někde daleko v přírodě. Ono vypnout se na pár dní není žádná věda a nikomu to neuškodí, prvně ale také je třeba dát vědět všem známým a přátelům, protože se může stát, že vás budou hledat, když se dlouho neozvete.
stan, krajina, hory, sníh
Nejvíce lidí tráví dovolenou u moře v létě nebo v zimě. Zkuste vyrazit někam v době, když není tolik turistů a výletníků. Mít pláž jen sami pro sebe může být nádherné a osvěžující, i když během léta se dá také vždy na některých místech najít to pravé ořechové, co jste přesně hledali. Stačí si jen umět poradit a během dovolené dovolit sami sobě vypnout.