Hemeroidy nás dokážou pěkně potrápit

27. 1. 2018 Od

Co to teda vlastně je? Jedná se v podstatě o cévní pleteně, které se nacházejí v oblasti konečníku. Tyto pleteně jsou stvořeny z drobných tepen, ty mají za úkol přívod a odvod krve z této oblasti. Jestliže dochází k potížím a tento systém je narušený, vznikají zdravotní obtíže.

střeva

Lidé trpící problémy s hemeroidy opravdu trpí. Zpočátku je bolest poměrně snesitelná, nicméně je velmi nepříjemná. Postupem času však dochází ke zhoršování, díky čemuž se bolest může stát opravdu nesnesitelnou. Velmi důležitá je především včasná léčba. Toho se ale lidé obávají. Vzhledem k tomu, že se jedná o intimní místo na těle, mnohdy nenavštíví lékaře právě kvůli studu. Je však potřeba si uvědomit, že lékaři již viděli velkou spoustu podobných věcí, protože je to jejich práce. Proto se vám trpění opravdu nevyplatí. Vy nebudete žít plnohodnotný život, protože vás budou sužovat obavy z toho, co se to s vámi děje a problémy se budou i nadále zhoršovat.

Členění

  • Vnější –nacházejí se na zevním povrchu konečníku. Projevují se v podobě většího bolestivého uzlu. Ten se může buď sám vstřebat, nebo prasknout. Vnější hemoroidy jsou bolestivější z toho důvodu, že se zde nachází velké množství nervových zakončení.
  • Vnitřní –nacházejí se hlouběji v konečníku. Typickým projevem je krvácení, v pozdějším stádiu může docházet i k vyhřeznutí uzlů, což už je velice nepříjemné.

pozadí

Nemá tedy smysl se stydět. Navštivte lékaře a nechejte si udělat vyšetření. Věřte tomu, že za tu následnou pohodu, kterou budete prožívat, jakmile vše vyléčíte, to určitě stojí. Ano, samozřejmě, že vyšetření není příliš příjemné jednak kvůli studu, jednak kvůli samotnému vyšetření vzhledem k tomu, o jakou oblast se jedná. Nicméně výsledky budou stát za to. Zbytečně se netrapte, nemá to smysl. Chcete si přeci užívat života a nemyslet neustále na něco nepříjemného.