Fleece je vděčný materiál pro domácí tvoření

2. 9. 2021 Od

Také vás baví vytvořit něco vlastníma rukama víc, než si to koupit? Jistě, existují výrobky, které nemá význam zhotovovat doma „na koleně“, a které jsou běžným spotřebním zbožím. Kupříkladu televizor nebo notebook si v domácích podmínkách stěží vyrobíte, stejně tak klávesnici nebo myš k počítači, které pořídíte za pár stovek.

moderní ložnice

My máme na mysli tvorbu jedinečnou a neopakovatelnou, s níž se odlišíte od „davu“ a vytvoříte si něco podle vlastních představ. I v dnešní době, kdy jsou obchody zahlcené oděvní konfekcí a textilními bytovými doplňky, je totiž nejen možné, ale i velmi vhodné usednout k šicímu stroji a trávit čas jinak, než jen pouhým vysedáváním u sociálních sítí, lajkováním komentářů a pobytem ve virtuálním světě.

dekorativní polštářky

Tvoříme z fleecu

Fleece Promotextilie.cz je látka velmi oblíbená pro svou hebkost a hřejivost. Již před mnoha lety se z ní vyráběly košile a vesty pro chladné období roku, ale to zdaleka není vše, nač se hodí.

Přehoz přes postel – z fleecové tkaniny jej zvládne zhotovit i začátečník a výsledek práce může být velmi atraktivní. Podstatné je, že jej ušijete přímo na míru, což se může hodit i tam, kde je obtížné shánět atypické rozměry přehozů, např. pro postele či matrace nadměrně dlouhé, v neobvyklé šíři, zahnuté do L nebo ve tvaru elipsy.

Ložní prádlo – fleecové povlečení krásně hřeje a je pro spaní od jara do podzimu naprosto ideální. Zároveň to přispívá k vašemu zdraví, neboť můžete v ložnici přes noc větrat, snížit teplotu v místnosti až na 17 stupňů Celsia, dýchat čerstvý vzduch a tím pádem se lépe regenerovat.

Dekorativní polštářky – opět žádné složité tvary a střih, docela obyčejný obdélník nebo čtverec a máte návrh krásného, ozdobného polštářku k sedací soupravě v obýváku nebo do ložnice. Fleece nabízí mnoho různých barev a vzorů, takže stačí jen zalistovat v katalogu látek a vybírat a vybírat.