Výhodná hypotéka

10. 4. 2022 Od

Nebankovní americkou hypotéku jsem si vzala, když jsem kupovala s manželem nový byt. Ze začátku jsme si oba přály velký dům, přesně takový, co vídáme v amerických filmech, ale to se nám nějak nepodařilo. Nezvládli jsme si našetřit dost peněz, abychom si mohli splnit náš velký sen. Takže nebankovní americká hypotéka byla pro nás skvělé, i když se nám nepodařilo půjčit jen málo peněz. Tedy bylo to hodně, ale na vysněný americký dům to nebylo. Jistě znáte film Tatínek nebo dědeček. Tak přesně takový dům jsme si přáli. Jenže jak jsme časem zjistili, tak takové podobné domy u nás snad ani nejdou. No škoda. Navíc prý kdyby byly, tak by byly jediného svého druhu a taková vila by stále asi deset milionů. Takže super, to bychom na to šetřili asi do svých sedmdesáti let a ještě bychom si museli brát velkou hypotéku. Co myslíte, užili bychom si ten dům pořádně?

I mobilní dům vypadá skvěle.

Třeba ne, mohlo by nás po týdnu trefit šlak a co pak s domem za deset milionů? Ani to nechci vědět. A tak jsme si pořídili malý byt. Je nám ani ne padesát let, a tak jsme si řekli, že děláme lépe, když si koupíme malý byt a za zbytek peněz budeme cestovat. Sice z nebankovní americká hypotéky se to nesmí, ale máme něco ušetřené a na Kanárské ostrovy a Egypt to jistě stačí.

S hypotékou můžete i ušetřit.

A časem se uvidí. Už jsem dlouho nebyla nikde na pořádné dovolené, finance to nedovolili, protože jsme měli děti na školách, a to taky stálo hodně peněz. Proti jsme si cestování a koupi vlastního bytu nechali, až děti vyletí z hnízda a budou mít každý svou práci. Víte, pět děti něco stojí! A tak díky nebankovní americké hypotéce konečně máme svůj byteček. Malá, dva plus jedna, ale zase můžeme cestovat. Máme alespoň zase luxusní vybavení bytu. Pěkně jsme si to s manželem vykompenzovali, když už nemůžeme mít americký dům, tak si zařídíme luxusně byt. A to se nám krásně povedlo. Jsme rádi, že nám nebankovní americká hypotéka vyšla s tak nízkým úrokem.