Vyberte si vhodnou tapetu

26. 9. 2017 Od

Jednou za čas každý potřebujeme změnu. To se týká i našeho bydlení. Protože v současné době slaví nám všem známé tapety návrat, zkuste si stěny oživit právě jimi. Pokud máte dojem, že éra tapet je dávno za námi, pak jste na omylu. Tapety jsou stále v módě. Hitem poslední doby je tapetování pouze jedné stěny. K oživení můžete použít i samolepky na zeď.

květinová tapeta
Proč zvolit právě tapety?

Jsou velmi praktické. Dnešní moderní technologie používané při výrobě tapet vám umožní tapety omývat nebo natírat barvami. Jsou odolné proti oděru. Plusem je delší životnost, než je životnost malby stěn. Na výběr máte nepřeberné množství vzorů a barev. Kromě klasických papírových tapet naleznete tapety vinylové a vliesové. Složení těchto tapet zaručí jejich delší životnost a širší množnost využití. Některé jsou odolné proti vlhku, můžete je použít třeba k vytapetování koupelny. Zakryjí drobné trhliny a jiné drobné nedostatky stěn.

Vliesové tapety

Jejich lepení je velice jednoduché. Dají se lepit na všechny podklady včetně stěn, zdí a stropů. Jejich nespornou výhodou je dokonalá prodyšnost, díky které se vám neobjeví plíseň na stěnách.
dívčí tapeta

Vinylové tapety

Oblíbený typ tapet, které dobře odolávají oděru i vlhku. Vinylové tapety jsou kombinací odolného plastu a přizpůsobivého papíru. Dají se použít v koupelně i ve vlhčích místnostech. Lze je natírat barvami a vyznačují se dlouhou životností.

Papírové tapety

Papírové tapety jsou naprostou klasikou mezi tapetami. Můžete je natírat omyvatelnou barvou. Jejich údržba je jednoduchá a vydrží mnohem déle než malba. Papírové tapety jsou levné a nabídka je také velmi pestrá.

Jakou tapetu zvolit?

Chcete světlou, tmavou nebo se vzorem? Záleží na vaší představivosti. Nezapomeňte při výběru tapety, že světlé barvy místnost rozšíří, tmavé barvy naopak zmenší. Tapetu laďte podle barev interiéru. Líbí se vám výrazné vzory, volte v tomto případě nábytek a doplňky v méně výrazných barvách.