Skliďte ovoce správně a jednoduše

19. 3. 2023 Od

Léto a podzim jsou sice ještě daleko, to ale nebrání tomu začít se na sklizeň ovoce připravovat už teď. Samozřejmě pro to, abyste vůbec měli co sklízet je nutné o stromy pečovat a rostliny zasadit a snažit se o jejich růst, aby o to krásnější pak celá sklizeň byla. Vlastnoručně vypěstované ovoce a zelenina totiž nejen chutná mnohem lépe, ale díky práci, kterou jste dali do toho, aby vám mohlo přistát na stole si jej budete také mnohem více vážit. Pojďme ale nyní konečně zodpovědět otázky položené v samém začátku tohoto článku. Pro sklizeň ovoce si musíte vybrat správné podmínky a na celou aktivitu se dobře naladit.

Sadba rostlin

Právě dobrá nálada vám totiž dopomůže k tomu, abyste celou sklizeň zvládli s přehledem a beze stresu. Jestli půjdete do celého procesu s předem připravenou nechutí, nemůžete přece očekávat, že se něco v nastavení vaší mysli jen tak z ničeho nic změní. Mimo dobrou náladu se vám také určitě bude hodit žebřík, protože pro většinu ovoce je nutné vylézt do poněkud větší výšky, než kolik sami měříte. Košík, do kterého budete ovoce ukládat, při náročné sklizni určitě také využijete, protože díky tomuto nástroji zabráníte situaci, kdy je ovoce po celé zahradě, jenom ne tam, kde ho vy sami potřebujete mít.

Sklizeň jablek

Pohodlné oblečení vhodné k zašpinění a pevná obuv je samozřejmostí asi pro všechny zahradnické práce. A pokud uvažujete dopředu, možná vás napadne myšlenka na to, kam byste mohli sklizené ovoce uložit. Věřte tomu, že lépe než v taškách nebo na podlaze sklepa mu bude v pevných plastových přepravkách na ovoce, ve kterých jej jen tak něco neponičí a jeho vynikající chuti si budete moci užívat po dlouhé měsíce. Přípravy na sklizeň ovoce se rozhodně nevyplatí zanedbávat, protože pokud se vám tento, jeden z posledních zahradnických úkolů, podaří splnit, znamená to, že se celé náročné období zahradních prací pomalu, ale jistě chýlí ke konci.