Proč pořídit sobě či někomu jinému skleněný hrnek

10. 2. 2023 Od

Tradice sklářské výroby sahá v naší zemi až do historie několika staletí a rozhodně nepatří mezi moderní obory lidské činnosti. Čeští skláři také slavili a dosud slaví úspěch i za hranicemi České republiky a lze směle tvrdit, že co produkt, to záruka kvality. Rozhodně se nestává často, že byste si v obchodě vyhlédli hrnky Skleněný eshop, sklenice, podšálky, mísy, talíře, vázy a třeba i hračky, které by vás zklamaly a museli jste je reklamovat, anebo v horším případě vrátit.

Jestliže jste se odhodlali pořídit skleněný hrnek na kávu či na čaj, jaké z vašeho rozhodnutí plynou výhody?

Je transparentní – do transparentního hrnku je vidět i z velké dálky, což je výhodné tehdy, chcete-li mít přehled o množství vypité tekutiny, aniž byste se museli neustále nad hrnek naklánět. Toto se hodí například při nemoci v posteli, při manuální práci, kdy máte hrnek opodál, anebo na psacím stole, pokud je nádoba s kávou či čajem od vás rovněž více vzdálena. V transparentních hrncích také snadno posoudíte, zda je již dostatečně vylouhovaný čaj, zda není káva příliš slabá, anebo zda se vaše ovocná šťáva přibližuje svou barvou a hustotou ideálnímu stavu.

skleněný hrnek

Je reprezentativní – většina výrobků ze skla tohoto typu je reprezentativních, a to dokonce i skleničky od hořčic či čokoládových krémů. Málokdy se stává, že byste sklenice vyhodili, obvykle se je snažíte v domácnosti na něco smysluplného využít. Skleněné nádoby pro kuchyňské účely lze také darovat pod vánoční stromek nebo k narozeninám a nikoho tím rozhodně neurazíte.

hrnek na kávu

Není drahý – i za luxusně vyhlížející hrnky na kávu nezaplatíte víc, než několik stovek korun, a nemusíte se proto tolik obávat jejich rozbití. Říká se, že „střepy nesou štěstí“, i když zrovna v tu chvíli je vám líto rozbitého oblíbeného šálku nebo sklenice, ale rozhodně nemusíte sahat hluboko do kapsy, abyste si pořídili nový.