Příliš malý byt a příliš mnoho věcí

21. 5. 2018 Od

Pokud jste si do svého nového bytu plánovali pořídit manželskou postel a zároveň pohovku, pravděpodobně jste narazili na problém. Zkuste si místo těchto dvou kusů nábytku pořídit jen jeden, pohovku, která je zároveň vhodná pro každodenní spaní . Ušetříte nejen místo, ale také finance.
Naprosto určitě si zjistěte, zda k bytu patří například sklep, kolárna nebo jiné prostory, které by vám mohly posloužit k uskladnění nejrůznějších věcí. Můžete sem uložit sportovní potřeby, ale také sezónní oblečení a boty, trvanlivé potraviny nebo úklidové potřeby.
křeslo a pohovka.jpg
Do malé kuchyně se vám všechno nádobí nevejde? Nezoufejte. Navštivte třeba bazar nebo bleší trh a zkuste se podívat po dřevěné poličce ve venkovském stylu, na kterou můžete pověsit hrníčky či vyskládat talíře. Nebojte se nakoupit i nejrůznější věšáky s háčky a stojánky, díky kterým budete mít vše po ruce.
malý obývák.jpg
Nejlépe využijete malý prostor až do poslední mezery díky vestavěným skříním. Klidně mohou sahat až ke stropu, vznikne tak obrovské množství úložného prostoru, které můžete využít pro věci, které nepoužíváte denně.
Klíčovým slovem při zařizování menšího bytu jsou poličky. Vznikne tak místo k uložení všech vašich knih a dekorací, mimo to můžete experimentovat s nejrůznějšími tvary, velikostmi a barvami.
Pokud disponujete pouze jednou místností a toužíte ji rozdělit na několik částí, mohou posloužit paravány či regály na knihy. Jedná se nejen o praktické, ale i designové kousky, které vám bude leckdo závidět.
Abyste se ve vašem novém domově necítili stísněně, vsaďte na optické klamy. Velká zrcadla a světlé a studené barvy zajistí, že byt bude vypadat větší, rozhodně se tedy vyhněte tmavým stěnám. Vsadit můžete také na pruhy, které spolehlivě prodlouží tu stěnu, kterou si budete přát.