Levný způsob, jak se na zahradě zchladit

16. 6. 2021 Od

Osvěžení na zahradě nemusí obstarávat vždy jen výhradně bazén, ale jsou i jiné, daleko levnější způsoby. Jedním z nich je třeba speciální solární sprcha.

Levný způsob, jak se na zahradě zchladit

Takřka vždy s příchodem prvních jarních paprsků začínají majitelé zahrádek uvažovat o nákupem své vlastní vodní plochy. Je to docela logické, jelikož člověk pak nemusí chodit nikam k řece, přehradě nebo dokonce na veřejné koupaliště. Může si zchladit tělo na svém pozemku a v maximálním soukromí. Problém je, že bazény nejsou zrovna nejlevnější a jejich realizace je i docela komplikovaná a často je kvůli tomu nutné zničit velký úsek zahrady. Existují sice nadzemní bazény, které se jen montují, ale ty na druhou stranu nevypadají vizuálně příliš přitažlivě a zároveň nejsou ani moc velké.

Muž ve sprše

Lidé, kteří chtějí mít svou zahradu v designovém souladu a zároveň nechtějí investovat desítky tisíc do zapuštěného bazénu, tak raději volí jiná řešení, daleko sofistikovanější a levnější. Koupání je sice skvělé, ale stejně dobře, ne-li lépe se člověk osvěží i v případech, kdy na něj padá voda. Proto má svou velkou oblibu i solární sprcha.

Klenot na zahradě

Majitel tak bude mít k dispozici nástroj, se kterým se bude moci kdykoliv bude na svém pozemku dokonale osvěžit a nevydá za něj více než několik tisícovek. To je samozřejmě velice lákavá. Ovšem nejen to. Sprchy tohoto typu jsou vyráběny tak, aby byly co nejatraktivnější, díky čemuž mohou hrát roli i dalšího ozdobného prvku. Elegantní nástroj k osvěžení je často to, co na zahradách chybí. Obdobně krásné bazény stojí i stovky tisíc, což je samozřejmě pro většinu lidí nepřijatelné řešení.

Žena ve sprše

Zahradní solární sprchy nejsou pouze krásné, ale také maximálně praktické. Některé modely dokonce disponují i hadicí, kterou je možné použít třeba na zalévání květin, trávníku nebo zeleniny. Vzhledem k tomu, že celý mechanismus je poháněn sluneční energií, majitele jejich provoz prakticky nic nestojí. Údržba je také velice jednoduchá. Stačí jen jednou za čas doplnit nádržku na vodu. U některých typů není nutné ani to, jelikož se dají připojit na vodovodní potrubí.