Jarda Jágr opět v Kladně?

22. 12. 2017 Od

Jaromír Jágr, který mohl v zahraniční NHL dosáhnout rekordu počtu utkání již na tento nedosáhne. Vlastně si to způsobil sám svým vystupováním v ruské lize. Chybí mu tak dost velký počet zápasů, aby mohl rekord alespoň vyrovnat.  A vypadá to, že v zámoří končí definitivně. Jak jsme se mohli dočíst na zahraničních, ale snad i domácích serverech, pronásledovaly Jardu zdravotní potíže. Nejprve kolena, pak třísla, a pak zase naopak.
protihráči s hokejkou
Jeho další start v HNL asi možný nebude. Ono to totiž vypadá i tak, že asi nebudou mít zájem ani trenéři.
Proto je docela dobře možné, že se hokejová hvězda vrátí do domácího, kladenského klubu. Jardu naposledy vlastnilo Calgary, a to jej v neděli dalo na takzvaný waiver list. Nehledejte za tímto výrazem nic zvláštního, nebo složitého. Je to prostě jen seznam hráčů, kteří jsou volní. Nic více a nic méně. Kladno je připraveno na jeho návrat, a to jak technicky, tak i co se týče „úředničiny“. Ono se to totiž s waiver listem totiž má tak, že si hráče zde umístěného mohou vzít jiné celky, a to bez nároků na peníze. Ovšem to vše musí proběhnout do dvaceti čtyř hodin. Kdyby se náhodou stalo, že budou mít zájem celky dva, nebo více, bude upřednostněn ten slabší. A pokud neprojeví zájem nikdo, může si s ním klub dělat, co uzná za vhodné. Tedy klidně jej poslat na farmu nebo třeba do Evropy.
Pokud by tedy Jarda měl zasáhnout do případného boje Kladna o extraligu, musí mít odehráno nejméně patnáct zápasů, rozuměj zde v lize, a to je technicky možné. Samozřejmě pokud nebudou Jaromíra opět pronásledovat zdravotní komplikace.  
hokejka, helma a puk
Je zcela jasné, že si něco jiného budou přát fanoušci v Kladně, a něco naprosto opačného zase příznivci Jaromíra Jágra v zámoří. Čí přání se vyplní, to se brzy dozvíme. 
Jak řekl serveru Sportu Vít Heral, mluvčí kladenského klubu. „Hrát s Jágrem, to je jiný svět“. Nezbývá nám tedy, než mu popřát, aby mu jeho výpočty a přání vyšlo. Jemu, a hlavně kladenským fanouškům.