Jak se bydlí v mini bytě

12. 6. 2018 Od

Ať už jste studentský pár hledající soukromí jednopokojového bytu, nebo prostě jen sháníte přechodné levnější bydlení, do menšího bytu se na čas stěhuje většina z nás. Jak se ale v tomto mini prostoru nezbláznit? Řešení je jednoduché – začít musíte již od píky, tedy u nákupu nábytku.
obrazy u gauče.jpg
Vznášejte se!
Pokud volíme právě jednopokojový byt nebo garsonku, velká dvoulůžková postel v něm bude zabírat zřejmě nejvíce místa ze všech ostatních položek. I naše lože se ovšem může pozměnit k obrazu praktičnosti.
Skvělým a dnes již velmi hojně užívaným nápadem je zvednutí postele do patra. Pod ní najednou vznikne spousta místa. Pod konstrukci můžeme umístit například psací stoly, v případě menší výšky kvůli nižšímu stropu pouze šatní skříně. I tak nám tento vynález velmi ulehčí.
děti se psem na gauči.jpg
Rozložte to!
V případě garsonek většinou spojujeme do jedné místnosti kuchyň, jídelnu, obývací pokoj, pracovnu i ložnici. Zdá se až nemožné, aby tento kousek prostoru splňoval plnohodnotně všechny naše požadavky a zároveň se zde dalo vůbec pohnout. Odpověď je však jednoduchá – prostě vše nakupte rozkládací.
Výborným řešením může být už jen klasická rozkládací pohovka. Zdá-li se vám tento nápad jako z obýváku vaší babičky, nenechte se vysmát. Pokud v bytě nenajdete ani po vzoru předchozího tipu místo na postel, rozložitelný gauč vám dobře poslouží. Nemluvě o návštěvách rodičů či kamarádů.
Nezatracujte však ani další možnosti. Můžete se například poohlédnout po rozkládacím jídelním stole, který bude možný složit do velikosti školní lavice.
gauč u balkonu.jpg
Využijte každý kout!
Při návštěvě obchodního centra se rovnou poohlédněte po skladných boxech, které můžete zastrčit na skříně, pod postel nebo nad kuchyňskou linku. Seženete mnohdy opravdu stylové varianty a získáte další úložný prostor. Takto dokážete složit i do malého bytu úplně všechno.