Děti a sport

20. 10. 2018 Od

Možná že i vy už jste na internetu narazili na články, které se týkaly dětí a sportu . V médiích se nejčastěji objevuje kritika toho, že děti vlastně vůbec nesportují. Jestli ale existuje důvod, proč děti nesportují, pak je to právě tím, že o daném sportu neví. Aby mohly sportovat, musí o něm přeci vědět. To je právě to, co bývá často tím kamenem úrazu.
plavání s kruhem
Velký podíl na tom, že dítě nejeví zájem o sport, mají rodiče. Důležitý je totiž přístup. Člověk by řekl, že jde jen o maličkosti. Pokud si ale s dítětem občas zajdete jen tak na procházku, nebo si zajdete zaházet s míčem či o víkendu zajedete někam na výlet, sami časem zjistíte, že si vaše dítě najde zálibu v poznávání přírody nebo hraní her. Další možností mohou být kroužky ve škole nebo středisku volného času.
Jestli existují nepřátelé sportu, pak jsou to počítače, telefony nebo herní konzole. Děti se totiž upínají spíše do světa virtuálního než reálného. Virtuální svět je svět, kde každý z nás ztrácí mnoho času a to aniž bychom si to vlastně uvědomovali. Je důležité omezit využívání těchto přístrojů. Právě tohle ale musí rodiče zajistit svým přístupem.
Se sportem mohou děti začít již v 5 letech. V některých sportech už mnohem dříve. Je možné samozřejmě začít ale i ve 14 letech. Není to nějakým způsobem omezeno. Pro děti jsou nejvhodnější sporty jako plavání nebo gymnastika. Základní dovednosti se při těchto sportech naučí nejlépe. Kromě toho se naučí správnému pohybu ve vodě, jak se správně běhá ale i jiné prvky, které se dítěti jednou budou určitě hodit. Může se naučit dokonce i kotouly.
děti na fotbale
Kotouly jsou velkým problémem na základních školách. Některým dokonce dělá problém udělat i dřep. Je tedy vhodné, aby i vaše dítě navštěvovalo nějaký ten sportovní kroužek.
Existuje velká spousta oddílů a to v každém městě. Jestliže se například vašemu potomkovi nebude daný sport líbit, může vyzkoušet nějaký jiný. Sportů existuje celá řada. Patří mezi ně například basketbal, fotbal, házená, florbal a mnoho dalších.
Podporujte své děti ke sportu i vy.